top of page
ספינה celestyal.jpg

רגב טורס- מסלול טבע נפלא- יוון צפון יוון ומקדוניה :מסלול  8 ימים מלאים  7 לילות

טיול מותאם גם לקבוצות אישיות /חברים -מינימום 10 זוגות 

ניתן לשנות להאריך או לקצר מסלול בהתאם לבקשות אישיות של הקבוצה

מעט על - יוון 

יוון היא מדינה בדרום-מזרח אירופה, השוכנת בקצה הדרומי של חבל הבלקן לחוף הים התיכון. יש בה כ-3,000 איים, והיא גובלת בצפון עם בולגריהאלבניה ומקדוניה, במזרח עם טורקיה והים האגאי, במערב עם הים היוני ובדרום עם הים התיכון. רבים רואים ביוון העתיקה את ערש תרבות המערב.

יבשת יוון מחולקת לחבלים, אזורים ומחוזות. ביוון 13 מחוזות מרכזיים ומחוזות/חבלי משנה. המחוזות המרכזיים – מחוז אטיקה כולל את עיר הבירה אתונה . מחוז איפירוס כולל את חבל זגוריה Zagory העיר יואנינה  ארטה  פרבזה 

מחוז תסליה הכולל את חצי האי פיליון,  הר האולימפוסמטאורה,  לריסה.   מחוז פלופונס  מחוז מרכז היבשת הכולל את האי אוויה וחבל אבריטנה   מחוז מערב יוון  מחוז מקדוניה המזרחית ותראקיה הכולל את חבל תראקיה.  האי תאסוס האי סמוטראקי  הערים קומוטיני וקוולה קסנתי ודראמה. מרכז מקדוניה סלוניקי חלקידיקי פלה סרס  כילקיס וחבל אימאתיה עם ווריה וורגינה וגם את הר אתוס  מערב מקדוניה כוללת את קסטוריה קוזאני  פלורינה  כרתים  האיים היוניים בניהם, קורפו  איתקה קפלוניה  לפקדה  זקינטוס  איי  דרום הים האגאי לרבות, האיים הקיקלדיים  איי הדודקנס  סירוס  רודוס  ואחרים  איי צפון הים האגאי  חיוס  לסבוס  לימנוס  סאמוס  איקריה ויש גם את האוטונומיה העצמאית של הר אתוס.

יום מספר 1: תל אביב – אתונה  אראחובה , דלפי  

נטוס מתל אביב לאתונה בטיסת בוקר מוקדמת . לאחר הנחיתה ניסע מכביש הטבעת של אתונה על הדרך האיטית אך היפה המקיפה את אתונה לכיוון קורינטוס-מנדרה -ליעדנו- אראחובה, כפר קסום על צוק הצופה על מפרץ קורינתוס ומשקיף לנוף הרירי עטור עצי זית. . משם לעבר דלפי, דלפי ידועה בהיסטוריה כמקום מושב האוראקל ומרכזה הדתי של יוון העתיקה . נערוך סיור מודרך במוזיאון המרשים שבמקום  ולאחריו נבקר באתר הארכיאולוגי – הכולל את אזור השוק אזור המקדשים כולל מקדש אפולו התיאטרון והאצטדיון. לינה באזור , ארוחת ערב 

יום מספר 2: מטאורה מצובו   יואנינה
ארוחת בוקר , לאחריה נחצה את רכס הרי הפארנסוס בדרכנו צפונה נגיע לקלאמבקה שם נוכל להתרשם מאחד נתרשם מנופי מטאורה, מנזרי מטאורה יעד ה must מספר 1 ביוון ואחד מפלאי תבל המרהיבים ביותר בעולם! שם ראשי צוקים עצומים שנוצרו בתהליכי בלייה נבנו מנזרים הנראים כתלויים באוויר. נסייר בין המנזרים ששמשו מקום מפלט לנזירים ונבקר באחד מהם מכאן נעשה דרכנו לרכס הרי הפינדוס שבצפון יוון, רכס הרי פינדוס הוא רכס הרים בצפון מערב יוון. מכונה לעתים עמוד השדרה של יוון. בפינדוס מספר פסגות שגובהן יותר מ-2000 מטר  נבקר בכפר  הנחשב לכפר היפה ביותר בהרי הפינדוס- הכפר מצאובו , בו ניתן עדיין לפגוש תושבים בתלבושות מסורתיות. על רקע נוף יפיפה,  לקראת ערב נגיע לבירת חבל איפירוס, העיר - יואנינה  ((IOANINA"עירו של יוחנן "  שעל גדות אגם פאמבוטיס ושבה התיישבו יהודים כבר החל מימי בית שני, ארוחת ערב. לינה באזור.

יום מספר 3: חבל זגוריה  יואנינה
נצא ליום טיול בחבל זגוריה. כפריי זגוריה  או בשמם הרשמיZAGOROCHORIA הם מקבץ של 46 כפרים המצויים באזור ההררי ביותר בשל יוון, לשיפולי רכס הרי הפינדוס (PINDUS)  הצפוניים בצפון מחוז אפירוס(EPIRUS)  היווני [צפון מערב יוון, על גבול  אלבניה]  ניסע לאחד מכפרי חבל זגוריה  (MONODENDRI ) / הכפר מונודנדרי הסמוך לגבול האלבני, נצפה על קניון ויקוס, ((VIKOSערוץ קניון ויקוס הוא העמוק ביותר בעולם, בסיום נחזור ליואנינה לטיול לאורך הטיילת היפהפייה עטורת עצי דולב, בתי קפה והטברנות. ארוחת ערב.

יום מספר 4: מחוז מקדוניה- קסטוריה   ורג'ינה   וריה   אדסה  סלוניקי
אנו בדרכנו למחוז מקדוניה. נבקר בקסטוריה, היוונים מכתירים את העיר קסטוריה כעיר היפה ביותר בארצם עיקר ייחודה במבנה העיר על גבעה הנמצאת בתוך אגם, כמעין אי עם חיבור מאד צר ליבשה, נבקר במוזיאון הפולקלור, בו נתרשם מתרבות החיים בצפון יוון. נמשיך לורג'ינה.  ורג'ינה- בעבר אגַאי'- הוא אתר ארכאולוגי השוכן בסמוך לעיר ורגינה במחוז מרכז מקדוניה.  נבקר בקברים המלכותיים של מלכי מקדוניה הקדומים, כולל קבר אביו של אלכסנדר הגדול אלכסנדר הרביעי (בנו של אלכסנדר מוקדון ) ועוד. משם נמשיך לוריה,  עיירה מקדונית בסגנון עות'מני, ידועה בזכות הקבר המפואר המיוחס לפיליפוס השני מלך מוקדון ושבה נשתמר רובע עתיק הכולל בית כנסת (בו נבקר במידת האפשר)  נמשיך לעיירה אדסה ((ADESA, עיירת מעיינות מים הנופלים במפל מרהיב בקצה העיירה לכיוון המישור. בשעות הערב נגיע לסלוניקי וארוחת ערב.

 

יום 5. סלוניקי 

בסיורנו המודרך הבוקר נתוודע להיסטוריה המפוארת של העיר ולאתריה. נבקר בבית הכנסת של סלוניקי ובמוזיאון היהודי, המתאר את תולדות הקהילה המפוארת של העיר מאז הקמתה ועד ימינו. נבקר בעיר העתיקה מימי העות'מנים ונערוך תצפית על העיר, נראה את קשת גלריוס והרוטונדה.  את המגדל הלבן - סמלה של העיר ואת פסלו של אלכסנדר מוקדון. את בית הולדתו של כמאל אתאטורק, מייסד הרפובליקה התורכית, כיכר אריסטוטלוס, שעל ידה נמתחת הטיילת הרחבה ואזור הטברנות , נבקר גם באתרים הקשורים להיסטוריה היהודית - האנדרטה לנספים בשואה בכיכר החירות . ארוחת ערב.  בערב – אפשרות ליהנות בטברנה מקומית ולחוש את ההווי המקומי

יום 6.  סלוניקי – אולימפוס חצי האי פיליון  -וולס מקריניצה – פורטוריה
לאחר ארוחת הבוקר, יום טיול בהר אולימפוס, מקום משכן האלים במיתולוגיה היוונית, נגיע לכפר ליטוכרו שלמרגלות ההר נשלב טיול טבע נמשיך דרומה לחצי האי פיליון, הנמצא בין מפרץ פאגאסטיקוס והים האגאי, חצי האי פיליון הוא אחד מאיזורי יוון המרהיבים ביותר וגם המיוחדים ביותר המשלבים גם יער עבותי ירוק ומרהיב, עם חופי טורקיז מקסימים, טברנות ואוכל יווני נהדר, כפרים מקסימים לצד חופי הים וכפרים מרתקים למרגלות ההרים ובין שיפולי היערות, בחצי האי יש 244 כפרים ציוריים,  המתאפיינים בסגנון בניה מסורתי ייחודי. נבקר בוולוס ((VOLOS, השוכנת במבואות חצי האי נמשיך ,למקרינצה  -נטייל לאורך הטיילת שלה בין דוכני התבילנים עד לכיכר הצופה על העיר וולוס, בזמן שקיעה התמונה מרהיבה,   לינה אזור פורטוריה  וארוחת ערב.

יום מספר 7 :    מעבר תרמופיליי - אתונה

לאחר ארוחת הבוקר נשוטט נטייל להנאתנו בכפר פורטריה,  כפר זה הוא הישוב הגדול ביותר על "הר פיליון", בנוי על מדרון הר מדורג, כאשר כביש נחש מתפתל בין הבתים והרחובות הבנויים מאבן שיש מקומית,  

נמשיך דרומה, למעבר תרמופיליי מעֲבר צר בין הים להרים המקשר בין צפון יוון למרכזה. ,שם התרחש קרב תרמופילי , אחד הקרבות המפורסמים במלחמה שהתנהלה בין הפרסים ליוונים במאה ה- 5 לפסה"נ..נראה את האנדרטה לזכרו של ליאונידס מלך ספרטה, נמשיך לאתונה ועם ההגעה נערוך סיור מודרך באקרופוליס - "העיר העליונה". שם נמצאים  שרידי שלושה מקדשים, תיאטראות מוזיאון והפרתנון, המוקדש לאלה אתנה, האקרופוליס הוא אחד מסמליה המוכרים ביותר של יוון העתיקה ששרד עד ימינו והפך לסמל יוון המודרנית. נמשיך בסיור ונראה את בניין הפרלמנט,  אנדרטת החייל האלמוני שבכיכר סינטגמה , אצטדיון השיש בו התקיימו המשחקים האולימפיים המודרניים הראשונים, את הגנים הלאומיים, מקדש זאוס, שער אדריאנוס ואת רחוב האוניברסיטה על שלל מבניו הקלאסיים בנין האקדמיה, בנין האוניברסיטה ובנין הספרייה הלאומית. בערב –חוויה יוונית, יציאה לטברנה יוונית אופיינית, ארוחת ערב עשירה בליווי מוסיקאלי ממיטב המוסיקה היוונית הנפלאה ותשלים לנו בילוי ערב מדהים.


יום 8. אתונה – כיף סוניון  אתונה -  תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר והמזוודות הארוזות,  ניסע לכף סוניון, השוכנת בקצה חצי האי החודר לים. נהנה ממראות הנופים היפים והנוף של הים והאיים מסביבו. נחזור לאתונה ומעט זמן פנוי לטייל בעיר  בין בתי הקפה והחנויות השונות.  בערב – ארוחת ערב יוונית אופיינית ועשירה ולאחריה ניסע לנמל התעופה ונטוס בטיסת ערב מאוחרת חזרה ארצה.

הערה:********** בטיסות אל על- היום האחרון הנסיעה לכיף סוניון  והארוחה ביום האחרון מבוטלות ביום זה  התארגנות ונסיעה ארצה .

דוגמת טיסות - לטיול זה :   בטיסות אגייאן :
טיסות : Aegean- AIR :  הלוך :  05:30  07:30 - 2h 00min  A3929 

                                   חזור:  A3928 23:50  01:50 - 2h 00min 

בטיסות :  LY  טיסה LY 541     : הלוך  – 07:00-09:15  חזור : LY542  – 10:20- 12:15

hello@regevtours.co.il  :לפניות נוספות וייעץ ניתן לפנות גם לכתובת הדוא"ל

טיול משולב שייט ב6 איים כולל סנטוריני, הרקוליון, פטמוס קוסדאסי, סנטוריני, פטמוס+ יומיים טיול דלפי ארחובה אתונה כולל טברנה באתונה 

bottom of page