top of page

פראג -לשומרי  מסורת

(תאריך יציאה   28.6-2.7(א-ה

(יום מס' 1: תל אביב פראג   (אוטובוס מהשדה – עד למלון כחצי יום

נצא בטיסה מתל אביב לפראג בירת צ'כיה, לאחר הנחיתה  התארגנות נסיעה למרכז העיר. נתחיל את טיולנו בהכרות ראשונית בעיר היפה . נטייל לאורך כיכר ואצלב שבה התרחשו אירועים היסטוריים בעלי משמעות רבה בהיסטוריה של צ'כיה נתרשם מהמבנים היפים שבעבר שמשו ארמונות וכיום חלקם משמשים מבנים של חברות גדולות ובתי מלון מפוארים, בנובו  מייסטו . נראה את המוזיאון להיסטוריה, פסל ואצלב הקדוש,  נחזור לאוטובוס , משם נמשיך למלון לקבלת חדרים, אחר הצהרים המאוחרים  נצא  רגלית להמשיך את סיורנו ברובע סטארי מייסטו העיר העתיקה והמיוחדת של פראג  עם מגדל השעון,  כנסיית טין, כנסיית ניקולאס, כיכר העיר העתיקה עם פסל יאן הוס, הבית של קפקא, נהנה מאומנות הרחוב השופעות ומהכיכרות ההומות אדם עם רדת הערב ,  בסיום יום נפלא  חזרה רגלית

למלון . לינה פראג.

יום מס' 2 : פראג-  קרלובי-וארי

אחרי ארוחת בוקר נסיעה לעיר המרחצאות של קארל , קרלובי וארי שם נוכל להנות מטיול באווירה הפסטורלית של העיר,  נשמע את ההיסטוריה של המקום, ונקבל הסבר על התפתחותה של קרלו ויווארי כמרכז בריאות וספא ,  נוכל לשתות מימי הבריאות הידועים שלה, ולראות את הגייזרים בפעולה, נטייל ברחובותיה ובמרכזי הקניות ובתי הקפה היפים שלה, בסיום יום נפלא באחת הערים היפות באזור  ניסע חזרה לפראג .  בערב נצא לשייט על נהר הוולטווה.  

יום מספר 3,  פראג  הרובע היהודי , מגדל אבק השריפה, בית הקונגרסים- ארמון המלוכה לשעבר, חופשי בעיר

ארוחת בוקר לאחריה נצא להמשיך ולטייל בעיר היפה , את היום נקדיש לביקור נמשיך רגלי ברובע היהודי, נשמע את קורותיה של הקהילה היהודית המפוארת בפראג ואת ההיסטוריה של הרובע, נראה את אלט נוי שול ונשמע את סיפור הגולם הסובב סביב בית כנסת זה, ונבקר במוזיאון היהודי הפתוח המקיף מכלול של בתי כנסת יהודים, חברה קדישא, בית הכנסת הספרדי, בית הכנסת של מייזל, בית כנסת קלאוס עם ציורי ילדי טרייזן  ובית הקברות היהודי בפראג, כולל קבר המהר"ל  מפראג . אחר הצהריים נטייל  לחלק נוסף של העיר , אל עבר מגדל אבק השריפה, בית הקונגרסים- ארמון המלוכה לשעבר, נסיים בזמן חופשי בעיר,  בסיום נחזור למלוננו, לינה פראג .

הערה: בית הכנסת הספרדי נמצא כרגע בשיפוצים .

Prague
Image by ian kelsall

יום מספר 4 – יום חופשי – באפשרות הקבוצה  נסיעה לדרזדן -סקסוניה השוויצרית

ארוחת בוקר, יום חופשי המעוניינים יוכלו לצאת ליום טיול (בתוספת תשלום)  - לעבר דרזדן שבמדינת סקסוניה שבגרמניה, בדרך נעצור בסקסוניה השוויצרית בלב שמורת טבע נעצור לתצפית נהדרת על ברך האלבה, ניסע למרכז דרזדן אחת הערים היפות ביותר במדינת סקסוניה ונערוך סיור באתריה העיקריים של העיר שנחשבת לפנינה ארכיטקטונית: נראה את בית האופרה, ארמון המלוכה, מרפסת אירופה, כיכר השוק והמדרחוב של דרזדן. בסיום חזרה לפראג. בערב יציאה בתחבורה ציבורית  לשייט-  פראג המוארת לינה פראג . 

יום מספר 5:  פראג  הראדאצני- גשר קארל , תל אביב  (אוטובוס העברה לשדה התעופה)

אחרי ארוחת הבוקר, ביקור ברובע הראדצ'ני והמצודה של פראג, נתרשם מהמתחם הנפלא של העיר העליונה- העיר המלכותית , נראה את קתדרלת ויטוס המרשימה שבנייתה נמשכה מאות שנים , נחלוף על פני המתחם האפיסקופאלי, משם נרד חזרה תוך כדי שאנו נהנים מהאווירה של המקום וטועמים מפרות העונה ,  משם נמשיך דרך גשר קארל אחד מסמליה הבולטים של העיר פראג , נעצור לצילומים ונשמע את סיפור הגשר  כולל הכיתוב בעברית המופיע על יד אחד מהפסלים המקשטים אותו הדרך תוביל אותנו חזרה אל תוך סמטאותיה הנפלאות של סטארי מייאסטו , נמשיך לסייר ברחובות העיר ולהשלמת קניות,  על פי לוח טיסות  נחזור למלון לארוז מזוודות ונצא בנסיעה לנמל התעופה של פראג - טיסה פראג תל אביב . 

התכנית כוללת

 1.   טיסות בין לאומיות תל אביב פראג, פראג תל אביב טיסות אלעל/ אייר צ'כיה /אחר

 2.  .אוטובוס צמוד ביום הראשון + אוטובוס צמוד ליום קרלו ויבארי +אוטובוס העברה לשדה ביום האחרון

 3.  לילות במלון – מרכזי בעיר (מספק שרותי כשרות  

 4. ארוחת בוקר כשרה 

 5. מתכונת חצי פנסיון : ארוחות ערב במסעדה כשרה ישראלית/ או במלון  

 6. שייט על הוולט ווה

 7. כניסה למוזיאון היהודי בפראג- כולל בתי הכנסת ובית הקברות קבר המהר"ל (לא כולל אלט נוי שול )

 8. טיול ברבעיה של פראג, הרדאצ'ני – המצודה סיור מקיף ,  נובו מייסטו סיור מקיף רגלי דרכו נשמע על ההיסטוריה וההקמה של רובע זה , העיר העתיקה – על כיכרותיה הנפלאות דרך שער אבק השריפה, ועוד.

 9. נסיעה לקרלו ויבארי – יום מחוץ פראג- באוטובוס צמוד.

 10. שיט על נהר הוולטבה   

 •  

 • המעוניינים יוכלו לצאת בתוספת תשלום לעיר דרזדן ושוויצריה הסקסונית – באוטובוס צמוד .

התכנית אינה כוללת 

 כל מה שלא מופיע בסעיף התכנית כוללת

 ביטוח אישי ומטען

טיפ למדריך ישראלי 5 יורו ליום לאדם 

bottom of page