top of page
13692469_10210482845176932_1364316853085

מוסקבה סנט פטרבורג 2021

רגב טורס- מומחים לטיולי רוסיה מציגים:

מוסקבה - סנט פטרסבורג טיול מושלם לרוסיה לשוחרי תרבות.

היסטוריה אמנות ותרבות רוסית - "מפושקין עד גורקי,מאיוון האיום עד סטלין".

9 ימים, 8 לילות.

אנו מציעים מסלול עשיר, המקיף את האתרים החשובים בשתי ערים אלו בימים מלאים, התוכנית שנכתבה מתוך הכרות מעמיקה עם המסלול מתוך שאיפה להציע לנוסע תוכנית המשלבת בצורה מאוזנת  ביקורים במוזיאונים וחוויות טיול אחרות  ובכך מעצימה את חווית הביקור,  תוך מתן הדרכה מעמיקה שתחשוף בפניכם את החוויה של ביקור ברוסיה באיכות הטובה ביותר.

אצלנו תשמעו את הסיפורים המרתקים מאחורי הדמויות הראשיות בהיסטוריה ובתרבות הרוסית.

מומלץ : לקרוא את הטרילוגיה  – "פרש ברונזה "- להעצמת החוויה בטיול.

St. Basil's Cathedral

     התוכנית כוללת:

 • טיסות בינלאומיות אל על /אירופלוט  

 • מעברי רכבת/טיסה בין מוסקבה לסנט פטרבורג – כולל שרותי סבלות ברכבות בלבד.

 • מלונות 4 כוכבים: כדוגמת מלון אזימוט במוסקבה, או הולידי אין , או דומה להם ברמה

 • על בסיס חצי פנסיון

 • אוזניות שמע לכל נוסע למהלך הטיול

 • שייט לילי במוסקבה וסיור  לילה מוסקבה מוארת כולל גבעת האוניברסיטה והכיכר האדומה בלילה ,גשר הפטריהארך ועוד. -מוסקבה .

 • סיור רכוב סנט פטרסבורג בלילה כולל כנסיית הדם השפוך שדרות נייבסקי בלילה, כיכר אלכסנדר , תצפית מגשר דבורצקי כולל פתיחת הגשרים

 • בית הכנסת הגדול- מוסקבה

 • סיור מטרו- מוסקבה

 • נובודיביצי - מוסקבה

 • גלריית טראטיאקוב- מוסקבה

 • אוצרות הקרמלין – ומתחם הקרמלין מוסקבה

 • מוזיאון המלחמה - מוסקבה

 • הרמיטאז – ס.פטרבורג

 • בית הכנסת קוראל- סנט פטרבורג

 • אנדרטת המלחמה- סנט פטרבורג

 • ארמון יקתרינה- ס.פטרבורג

 • שייט על הנייבה לעבר ארמון פטר הוף- ייחודי

 • אוטובוס צמוד לביצוע התוכנית :

 • כניסות על פי המופיע בתוכנית

 • טיפים לנותני שרות בחול

 • מדריך ישראלי צמוד המכיר את היעד

     

     התוכנית אינה כוללת:

 • כל מה שלא מופיע תחת הסעיף התוכנית כוללת

 • ביטוח נוסעים וביטוח מטען- על כל הנוסעים לבטח עצמם באופן נפרד

 • טיפ למדריך הישראלי מומלץ 5 יורו לאדם ליום.

יום מס' 1: תל אביב - מוסקבה -  כיכר האדומה  כיכר התיאטראות ומבנה הבלשויי, בית הכנסת הגדול

ניפגש בנמל התעופה בן-גוריון ונטוס למוסקבה בירת רוסיה, לאחר הנחיתה ניסע למרכז העיר ונערוך סיור הכרות עם אתריה המרכזיים:  כנסיית ישוע הגואל, גשר הפטריהארכים , הספריה ופסל דוסטוייבסקי, כיכר התיאטראות, תיאטרון הבלשווי המפורסם, מלון מטרופול בסגנון ארט נובו , כיכר-מנש , נשמע את מסכת חייו של גנרל זוקוב, נבקר בכיכר.

יום מס'  2:  מוסקבה , מתחם הקרמלין מוזיאון הנשקיה- ארמורי , בית קברות נובודייביצי + שייט וסיור לילי 

בבוקר נערוך סיור במתחם הקרמלין,  נראה את התותח שלא ירה ואת הפעמון שלא צלצל.  נטייל  בכיכר הקתדרלות ונבקר בכנסיית עליית מריה לשמיים נתרשם מכנסיית מיכאל שהיא פנתאון לשושלת הצארים משושלת רוריק ובראשה המלאך מיכאל , נמשיך לביקור במוזיאון הנשקייה ואוצרות הקרמלין, נתרשם מאוספי הלבוש והתכשיטים של שושלת הצארים כולל שמלות ההכתרה של יקתרינה הראשונה, יקתרינה הגדולה, אליזבט פטרונובה. בגדי פטר הגדול  מאוסף ביצי פאברז'ה, מאוסף גדול של הכרכרות כסאות הכתרה ההכתרה וחפצי אומנות עתיקים של אומנים רוסיים ביזנטיים. נבקר בגן אלכסנדר וקבר החייל האלמוני, נמשיך לבית- הקברות לגדולי האומה שבנובודייביצי,  נוכל  להתרשם מן הקומפלקס של מנזר נובודייביצ'י על המנזר וכנסיית עליית מריה לשמיים. בית הקברות שלצד קומפלקס נובודיביצ'י בו נקברים כיום ובעבר גדולי האומה הרוסית: סופרים, משוררים, מזכירי המפלגה הקומוניסטית, טייסים ועוד ובו כל מצבה היא עבודת אומנות בפני עצמה בוריס ילצין , גלינה אולונובה, ניקולין ועוד שלייפין ומשפחתו של סטלין הם חלק ממה שנראה בסיורנו במקום. בסיום נחזור למלון ארוחת ערב במלון בלילה נצא לסיור לילי ושייט על רקע מוסקבה המוארת בשיא יופייה, לינה מוסקבה.

יום מספר 3:  סיור מטרו ,   פוקלוניה גורה,  מדרחוב  ארבט , מופע פולקלור 

בבוקר נערוך את הבוקר נפתח בסיור במטרו של מוסקבה . נבקר  בשוק איזמיילובסקי הססגוני בו גם נוכל להתרשם ממבנה הקרמלין הראשון לשושלת רומאנוב, וכן מחפצי אומנות מקומית רוסית  נלמד על התפתחות המטרו של מוסקבה ונבקר במספר תחנות שזכו לכינוי ארמונות המטרו. נמשיך לפקולוניה גורה - פארק הניצחון,  אתר הנצחה למלחמת העולם השנייה. נבקר במוזיאון המלחמה, ובדיורמות המנציחות את הקרבות הגדולים בחזית המזרחית במלחמת עולם השנייה:  הקרב על מוסקבה, הקרב על סטלינגראד, קרב קורסק -אחד מקרבות השריון הגדולים בהיסטוריה ועוד . אנדרטת העמים האובליסק והמזרקות ברחבת הפארק, פרי עבודתו של זורב צ'ריטלי. בזמן שנותר נטייל ברחוב ארבט האלגנטי ונראה את פסלו של פושקין ואשתו נטליה, בסיום נשוב למלון. ארוחת ערב במלון, לינה מוסקבה . בערב נצא  למופע פולקלור קוסטרומה .

יום מס' 4 : גלריית טראטיאקוב, גן הפסלים מהעידן הסובייטי גדות נהר מוסקבה מוסקו סיטי  אפי מול

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר בגלריית טראטיאקוב, מוזיאון המכיל אוסף אומנות של גדולי הציירים הרוסיים. באמצעות האוסף האומנותי, נוכל לשקף את האופן בו הייתה האומנות לאוונגרד בהתגבשות רעיונות מהפכניים בחברה הרוסית. כחוט השני שוזרים ציורי הגלריה, את ערכי החברה הרוסית לתקופותיה השונות נעבור במסע מיוחד דרך תמונות באירועים ותהפוכות חברתיות בחברה הרוסית המשתקפים לנגד עיננו דרך תמונות של גדולי ציירים כאילייה רפין, סוריקב איבזובסקי, איבנוב , יצחק לויתן היהודי , שישקין ואחרים . מהמאה ה-19 והלאה, הם "משרטטים" מסר חברתי ברור. בסיום  נמשיך לטיול רגלי מרגיע ומהנה  בגן הפסלים בו רוכזו פסלי המנהיגים ובעלי תפקידים בכירים מהעידן הסובייטי יחד עם פסלי אוונגארד ועל גדות נהר מוסקבה שם נוכל להצטלם מקרוב עם הפסל הגדול של פטר הגדול העצום והמרשים עבודתו של זורב צאריטאלי . בסיום נשוב למלוננו. ארוחת ערב במלון ,  לינה מוסקבה . 

יום מס' 5: מוסקבה  - סנט פטרבורג , האי זאיאיצי- אי הארנבות מבצר סנט פטר ופול- הקתדרלה סנט פטר ופול  בית הכנסת הגדול

 

לאחר ארוחת הבוקר על פי לוח זמני רכבות ניסע ברכבת לעבר סנט פטרבורג עיר בארוק, רוקקו וקלאציסיזם. העיר שזכתה לתארים: "ונציה של הצפון", "העיר המלכותית". לאחר ההגעה נבקר ב"זאיאיצי", אי הארנבות - נכנס לקתדרלה בה קבורים הצארים משושלת רומאנוב כולל הצאר האחרון ניקולאי השני ובני משפחתו. נשמע את סיפורה הטרגי של המשפחה, האופן המיוחד בו זוהו גופותיהם נתרשם מה איקונוסטסיס העשיר של קתדרת סנט פול ועוד נמשיך בטיול רגלי במתחם אל מפתח הנייבה שם נוכל להראות לנוסעים את גובה המים בשעת ההצפות שחוותה העיר, נתרשם ממצודת נרישקין ונצטלם על רקע הנייבה , לא נפסח על פסל פטר הגדול היושב בתוך המבצר. נמשיך לביקור בבית הכנסת הגדול של סנט פטרסבורג,  בסיום ניסע למלוננו  ארוחת ערב במלון-  לינה בסנט פטרבורג .

יום מס'  6: הרמיטאז' סיור לילה סנט פטרבורג מוארת

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בארמון החורף לשעבר - ההארמיטאז הגדול, ששמש כארמון החורף של הצארים לשושלת רומאנוב , כיום אחד המוזיאונים הגדולים והחשובים בעולם , המכיל  אוספים אומנות מדייבליים, פלמיים, כמו גם את אוסף ג'וזפין אשת נפוליאון,  אוסף גדול של ציורים איטלקיים כולל שתי יצירות  חשובות של ליאונרדו דה וינצ'י, טיציאן, העתק הגלריה של רפאל , ציירים הולנדים חשובים ביניהם רמברנט ואוסף התמונות הקטנות מהולנד ועוד. אחר הצהריים נצא לשייט מהנה בתעלות סנט פטרבורג , שיצא אל הנוף הרחב של הנייבה משם נוכל להתרשם מהגיאוגרפיה היחודית של העיר ואת האיים  השונים המרכיבים אותה בין התעלות ובין הנייבה הגדולה והקטנה נצפה על אזור פטרו-גראד, האי וסיליוסקי, ואזור נייבסקי, ארמונות משפחות האצולה, בשייט נצפה על מוזיאון הפבארז'ה המרשים, מבנה הקרקס של סנט פטרבורג,   לינה סנט פטרבורג ארוחת ערב במלון , בלילה נצא לסיור סנט פטרבורג המוארת ופתיחת הגשרים שעל נהר הנייבה נתרשם ממבנה המוזיאון הרוסי וכיכר פושקין על מתחם התיאטראות היפים שבה, במידה ויתאפשר נראה את מתחם סמולנסקי המרשים של ראסטרלי, מבנים אדריכליים נוסח האדריכל הענק קרלו רוסי, כיכר אוסטרובסקי עם פסל יקתרינה הגדולה ויועציה, גשר אניצקוב המעוטר 4 סוסי ברונזה פרי עבודתו הנפלאה של קלודט,  כנסיית קזאן המרשימה, תעלת גראוידובה,  האוניה אוררה, כיכר אלכסנדר וההרמיטאז, נחצה את הגשרים המוארים, אורורה ,מבנה הסינוד, האקדמיה לאומנויות יפות, המוסד על שם פושקין .

יום מס  7: סנט פטרבורג,  אנדרטת הזכרון , ארמון יקתרינה , האנדרטה היהודית בגן אלכסנדר

לאחר ארוחת הבוקר בדרכנו לעבר ארמון יקתרינה נבקר באנדרטה המרגשת שהוקמה לזכר גיבורי מלחמת העולם השנייה. נמשיך לעבר צ'ארסקיה  סלו, כיום הכפר פושקין.  ניכנס לארמון יקתרינה הבארוקי, עבודתו האדריכלית של האיטלקי ברטולומיאו רסטרלי. נוכל להתרשם מהעושר הבארוקי העוצר נשימה האצור בארמון זה, מחדר הענבר המשוחזר ומכלל חדרי הארמון העשירים , נטייל בגנים ובשוק הבבושקות שעל יד הארמון בסיום נחזור למלוננו, ארוחת ערב במלון  לינה סנט פטרבורג. בערב אפשרות מופע פולקלור  

יום מס 8  : סנט פטרבורג , גני פטר הוף

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בשייט על לשון הים הבלטי (יחודי) לבקר בגני פטרהוף הנפלאים היושבים על מפרץ פינלנד ובו נטועות עשרות מזרקות. נראה את הקסקטה הגדולה והמרשימה עם פסל שמשון, מונפלייזאר, נצפה על מפרץ פינלנד, מזרקת השמש, קסקאטת  השחמט עם הדרקונים , הארמון בו קיבלה יקתרינה הגדולה את הידיעה החשובה" הדרך פנויה", פסלי אדם וחוה, ועוד נצפה ממפת המים שעל גני פטר הוף לעבר האי וסיליוסקי ולעבר פינלנד, נראה את הגבול בו עמדו הכוחות הפינלנדים  בזמן המצור על העיר סנט פטרבורג בתקופת מלחמת עולם שניה. נעצור על יד הפסל פרש ברונזה - מיצג אומנותי ששימש השראה לפושקין ב"רוכב הברונזה"- בכיכר הדקבריסטים, בסיום נחזור למלוננו , ארוחת ערב במלון. בערב אפשרות מופע בלט

יום מס'  9 :  סנט פטרבורג – מוסקבה –צאריסינו- תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נארוז את חפצינו ונצא ברכבת לעבר מוסקבה על פי לוח זמני רכבות. בהגיענו ובזמן שנותר ועל פי לוח טיסות  נטייל במוסקבה ניסע  לעבר מוסקו סיטי המתחם המודרני של מוסקבה בסגנון ניו יורק כדי נכנס לאפי מול הקניון של לבייב , ליהנות מזמן חופשי והשלמת קניות קפה או ארוחת צהריים קלה באופן חופשי, ורק במידה ויתאפשר נבקר בגני המרשימים ובפארק הגדול של צאריסינו מתחם מלכותי מעידנה של משפחת המלוכה לבית רומנוב שחודש בשנות ה80  שבו מעל 150 מזרקות במתחם משם נמשיך לנמל התעופה של מוסקבה לטיסה חזרה ארצה.

 הערות:

 • הביקורים  יעשו על פי התכנית אם כי לאו דווקא על פי סדר הימים המופיע בתכנית סדר הימים  יכול להשתנות במיוחד בימי המעבר בין שתי הערים בהתאם ללוח טיסות ולוח זמני רכבות .

 • על מנת להבטיח מקום על הטיול ועל הטיסות יש לשלוח את טופס ההרשמה.

מלונות 

מלונות ארבעה כוכבים כדוגמת המופיעים מטה  או דומה להם ברמה:

 • Azimuth hotel Moscow

 • Radisson Blum Moscow

 • Holiday inn Vorota Sent  Petersburg

 • Parklane Resort And Spa

על בסיס חצי פנסיון,ימים מלאים,ללא סיורי בחירה(להוציא בילויי ערב כפי המופיע בתוכנית).

הטיול בקבוצות קטנות עד בינוניות - מ25- 38 איש מקסימום.

bottom of page