סרילנקה -חוויה טרופית מושלמת

 

 

 

סרילנקה  חוויה טרופית מושלמת 

14.4 -25.4   10 לילות- 12 ימים

טיול איכות באי הטרופי כולל - כחצי יום על החוף

על בסיס חצי פנסיון ימים מלאים ללא סיורי בחירה

מלונות מפנקים ברמת ארבעה עד חמישה כוכבים 

טיול חוויתי ומפנק, תוכנית מעניינת ומלאה חוויות, הדרכה ברמת עומק של טיול גיאוגרפי: היסטוריה, גיאוגרפיה וכלכלה מקומית, היבטים תרבותיים לאומים, קסטות ומעמדות חברתיים, מיתוסים, ריקוד המסכות בתרבות המקומית ומשמעותו מאגיה וריפוי בכישוף,בודהיזם, אסטרולוגיה, עולם הצמחייה והחי.

התכנית כוללת:

 • ביקור בנגומבו- ואזור

 • יבוש הדגים

 • סיגריה- הפלא השמיני"ארמון קשאייפה"

 • ביקור בשמורת הטבע

 • מינריה- -ברכבי גי'פים מקומיים

 • מערות דאמבולה

 • מסע כפרי בעגלות אוקס אל חווית הכפר הסרילנקי + שייט בקטאמרן

 •  ביקור במפעל ליצור תכשיטים ואבני חן

 • ביקור במפעל משי ולבוש סארי

 • טראקים רגליים + חוצה נהר, ביקור בחוות תבלינים,

 • ביקור בקנדי- ומקדש השן

 • מופע מסכות מקומי והליכה על גחלים

 • נסיעה בטוקטוקים,

 • פרדנייה- הגנים הבוטניים המלכותיים

 • ביקור בפינאוולה- שמורת הפילים היתומים

 • אסיה ולסרילנקה על פי העונה,  

 • מסג' קצר לכל נוסע בחוות התבלינים

 •   ביקור בשדות התה של נווארה אילייה  

 • ביקור במפעל ליצור תה

 • טיול פנורמי בנווארה אילייה

 •  טיפוס לפסגת הורטן עם זריחה- לתצפית נהדרת,

 • מפל מים רמבודה

 • קו החוף המערבי –על האוקיינוס ההודי,

 • ביקור בחוות צבים

 • שייט בנהר מאדו

 • ביער גשם,

 • ביקור בעיר גול

 • אנדרטת הצונאמי

 • ביקור באי הקינמון+ כולל  שתיית טאמילי- מיץ הקוקוס הכתום

 • ביקור בקולומבו – הבירה המרתקת  

 • בקבוק מים לנוסע לכל יום

 

התוכנית אינה כוללת :

 • כל מה שלא מופיע תחת הכותרת

 • ביטח אישי וביטוח מטען.

 • ויזה -לסרילנקה .

 • טיפ למדריך הישראלי- 4 דולר ליום לנוסע

יום מספר 1-2:  14-15.4 - תל אביב – קולומבו :נגומבו, אזור הברנה

נטוס מישראל לקולומבו דרך יעד ביניים, נחיתה בקולומבו ביום השני לטיול, לאחר ההגעה נצא את השדה לעבר האוטובוס, נפגוש את המדריך המקומי , קבלת פנים מקומית קלה, לאחריה ניסע לעבר העיר נגומבו , נסייר קלות בעיר, נראה את אזור הלגונה, סירות הקטאמרן, נסיעה למלוננו באזור נגומבו ארוחת ערב במלון .

יום מספר-3:   16.4 - דמבולה – סיגריה סלע האריה  מינרייה- נסיעה בג'יפים מקומיים בשמורת הטבע היפה מינרייה - פילים עופות ובעלי חיים

לאחר ארוחת בוקר, נצא לבקר באחת האטרקציות הידועות בסרילנקה- מבצר סיגריה שגם זכה לתואר "הפלא השמיני",  סלע המבצר המרהיב של סיגירייה, היושב  19 קילומטר צפון מזרחית למערות של דמבולה הוא אחת האטרקציות הגדולות של סרי לנקה. הסלע היה המבצר של המלך "Kasyapa " שרצח את אביו וגנב את כס המלכות מאחיו הבכור, שהיה היורש החוקי על כס המלוכה.

קשאייפה בנה את המבצר שלו בסלע גבוה 182 מטר זה כדי להגן על עצמו מפני אויביו. נתרשם ממערך הבריכות שהיו בפתח המבצר בעבר והיום עוברים תהליך שיקום ושיפוץ על ידי אונסקו נטפס

אל פסגת המבצר המרשים, נתרשם מקיר המראה , ומציורי הנשים השמימיות עד הגיענו לפסגת הסלע- שם תפתח בפנינו תצפית נהדרת על האזור כולו ,בסיום נעזוב את האוטובוס ונצא

לטיול בשמורת הטבע- ספארי מרתק בג'פים מקומיים נוכל ליהנות מטיול ספארי בפארק הלאומי   Minneriya   הפארק הלאומי מינאריה  - על 88.9 קמ"ר שלו,  זהו אחד המקומות הטובים בסרילנקה  המאפשרים לנו לראות פילי בר, אשר לעתים נוכחים במספרים עצומים, אנפות וחסידות. בפארק יש שפע של שיחים, יער ביצות הפארק מספק גם מקלט לקופי כובע, אייל סמבר, בופלו, תנינים ונמרים ( את האחרון ניתן לראות רק לעתים רחוקות מאוד). הפארק גם נשלט על ידי מאגר מים Minneriya העתיק, המעניק לו נופק יופי משלו. נחזור למלוננו – ארוחת ערב , לינה הברנה.

 

יום מספר -4- 17.4 :  הברנה-  טרק כפרי, נסיעה בעגלות שוורים באזור כפר סרילנקי  שייט בקטמארן , ביקור במערות דמבולה  סארי סרילנקי.

לאחר ארוחת בוקר נצא לעוד יום נפלא בטבע הנהדר של סרילנקה .נצא לחוויה מרתקת באזור הכפר הסרילנקי, נרכב על עגלות בופאלו בטיול טבע מרתק, בתוך נופים נהדרים על רקע זרימת המים,  נשוט שייט קצר בסירות קטמארן ונתוודע לחיי הכפר הסרילנקי המרתק שעדיין משמר מסורת ומראה אוטנטי. נוכל לאכול ארוחת צהריים חופשית בקוטג כפרי (עצמאית) , בסיום החוויה הכפית

נמשיך לעבר מערות דמבולה לביקור במערות העתיקות והמרשימות שנחצבו ישירות בסלע. בהתאם לזמן שיוותר לנו נוכל לבקר בחנות משי  המייצרת סארי סרילנקי -הלבוש המסורתי שלובשות הנשים בחתונות ובאירועים דתיים. בסיום נשוב למלוננו. ארוחת ערב המלון לינה הברנה .

יום מספר -5: 18.4 - מטאלה, ביקור בחוות צמחי מרפא, חבל מטאלה, קנדי פנורמה, מפעל לגילוף עץ מקומי, מופע פולקלור , ביקור במקדש השן.

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את אזור הברנה ונחל בנסיעה לעבר חבל מטאלה, חבל עתיר צמחיה טרופית, לאורך הדרך נוכל להתרשם מהנוף הטבעי הנהדר מעצי הענק הטרופיים שעדיין מאפיינים את סרילנקה היפה, נראה את עצי הגשם המרשימים העוטים כחופה לאורך הכבישים -עצים שנטעו הבריטיים לאורך הכבישים בציילון לשעבר. בדרך נעצור בחוות תבלינים, בחווה יחכו לנו בעלי המקום , קבלת פנים עם פרי אננס או פרי העונה, נערוך סיור בהדרכה מקומית בו נוכל ללמוד על אופן  יצור התבלינים ותרופות מרפא , נהנה מתה סרילנקי נהדר ומסג' קליל, בסיום נעצור לארוחת צהריים באזור, נמשיך בנסיעה לעבר העיר קנדי -הבירה האחרונה של מלכות סינהלה , נעצור לפנורמה מרשימה על העיר, נבקר במפעל לגילוף עץ, נמשיך לעבר קנדי היושבת בצומת דרכים חשובות , לאחר התרשמות קלה נלך לצפות במופע ריקודי מסורתי של קנדי ששיאו הליכה על גחלי אש, בסיום המופע נפנה לבקר במקדש השן – המקדש שבו שמורה שן הבודהה ושנחשב למקדש הבודהיסטי הגדול והחשוב בסירילנקה בסיום ניסע לעבר מלוננו – לינה באזור קנדי .

יום מספר 6:-19.4 -  קנדי-נסיעה בטוקטוקים, ביקור בגנים הבוטניים המלכותיים, פינאוואלה-ביקור באתר- בית היתומים לפילים.

לאחר ארוחת הבוקר, נצא באופן חוויתי בשיירת טוקטוקים לנסיעה של כ4 ק"מ בנסיעה כיפית לעבר הגנים הבוטניים של קנדי- Botanical Gardens . הגנים הבוטניים של קנדי משתרעים על פני 147 אקרים יפיפיים ועשירים בפריחה וצמחיה. בגנים יותר מ5000 של עצים ,צמחי מרפא, סחלבים ועוד צמחיית פריחה נהדרת שבחלקה היא אנדמית- נוכל לראות את עצי הרובוסטה שהובאו לסרילנקה מאוסטרליה, עצי קוקוס ייחודים ,פרח נעל הנסיכה, סחלבים ייחודיים, עצי במבוק ענק ועוד. זהו גן עדן לכל חובבי הטבע. בסיום הביקור בגנים ניסע לעבר פינאוולה- לביקור במקום מיוחד שמורת הטבע לפילים יתומים שם נוכל לצפות בעדרי הפילים שהגיעו למקום כיתומים בעקבות מלחמת האזרחים והמטופלים מואכלים מתרחצים על ימי מקומיים המתנדבים בבית המחסה לפילים יתומים –פינאוולה . בדרך נוכל התרשם ממטעי הגומי של סרילנקה, עצי קוקוס וצמחיה טרופית לרוב. בסיום נחזור לעבר העיר קנדי במידה ויתאפשר נסייר בבזאר המקומי של קנדי שבמרכז העיר. לינה אזור קנדי.

יום מספר 7-: 20.4  קנדי, נווראה איליה על רקע מטעי התה של צילון ומפלי מים

לאחר ארוחת הבוקר, נשים פעמינו לעוד יום נהדר בטבע של סרילנקה – בדרך נעבור דרך צמחיה טרופית עצומה, זהו האזור שבו יורדת בסרילנקה בעונת גשמי המונסון כמות הגשמים הגדולה ביותר ולכן הצמחייה עשירה ומרתקת . בדרכנו לעבר נווארה אילייה (Nuara ilya )-העיר המסמלת יותר מכל את צ'ילון הבריטית לשעבר - בדרכנו מטעי תה מרהיבים שנטעו הבריטים בצ'ילון , נתרשם ממטעי התה, מהדרך הקסומה עטורת מפלי מים והרים ירוקים שלמעשה כל הירוק שלעיננו הם מטעי תה במרגלות ההרים- מראה נפלא, בדרכנו נצפה בפועלות הטאמיליות הקוטפות את עלי התה עם שקים על גבן , במידת האפשר נעצור להצטלם עמן, נמשיך לביקור במפעל ליצור תה שם נלמד על תהליך הפקת התה הסרלנקי ונטעם תה סרילנקי במקום, הנוף נהדר והאווירה מרתקת ככל שנתקדם לעבר נווארה איליה. הגעה לנאוורה איליה – נערוך סיור פנורמי באזורי המגורים והמבנים הבריטיים לשעבר – שהמרשימים בהם מצויים עדיין בנווארה איליה , בתי המלון מהתקופה הבריטית ואזורי הגולף. בסיום נגיע למלוננו- לינה נווארה איליה. ארוחת ערב במלון. בערב יציאה באופן חופשי -תחבורה ציבורית – (טוק טוק או מונית לפי בחירה ) לשוק המרכזי של נווארה אילייה  או  להתרגע במלון עם האווירה המיוחדת של נווארה איליה.

יום מס' -8  21.4 : נווארה איליה- טראק עם שחר לשמורת הורטון לתצפית מרהיבה  - קיטוגאלה- החוף המערבי . שימו לב - יום זה יתחיל בבוקר מוקדם סביבות 05:00 בבוקר  ונגיע למלון בחוף המערבי בשעות ערב מאוחרות.) נעזוב את מלוננו מוקדם בבוקר עם ארוחת בוקר ארוזה –כדי להנות מטראק בטבע בשמורת הורטון ועל מנת ליהנות מהאווירה בטבע הנפלא בשעת זריחה, בסיום חוויה מרתקת, ניסע לעבר החוף המערבי של סרילנקה, דרך קיטוגאלה - נעצור בקיטוגאלה- זהו המקום שבו צולם הסרט הגשר על נהר הקוואי  שבנו היפנים בתקופת מלחמת עולם שניה כדי להגיע לבורמה, נתרשם  מהאווירה והטבע במקום שם גם נעשה הפסקת צהריים , נמשיך אל עבר החופים המערביים של סרילנקה על האוקיינוס ההודי, החופים המערביים, הם החופים המפותחים ביותר באי ,שם נוכל ליהנות מהחופים הזהובים ששמם יצא לפניהם על רקע אוירה טרופית. לינה במלון באזור החוף המערבי . ארוחת ערב במלון.

יום מס' 9  22.4 : גול- העיר המקראית, ביקור בחוות צבים , מרכז אבני חן , מפעל לגילוף עץ/מסכות.

לאחר ארוחת הבוקר נצא , דרומה לביקור בעיר גול, העיר המקראית , נתרשם מהכנסייה ההולנדית ומן המבנים מהתקופה של צילון הבריטית , נסייר על חומת העיר הצופה על האוקיאנוס, המגדלור, שעון העיר, ומרכז לביקור בחוות הצבים – בה נוכל לראות תהליך שימור וגידול של צבי ים אחר שבקעו והשבתם לים- פעולה שנועדה למנוע פגיעה באוכלוסיית צבי הים על ידי מקומיים, נמשיך

ביקור במרכז ליצור אבני חן –סרילנקה ידועה כאחת המדינות העשירות שבאדמתה לעיתים בחצרות פרטיים ישנם מכרות לאבני חן, שם נוכל לראות אבני חן ידועות כגון, טופז, אקווה מרין, רופי ועוד  נבקר במפעל ליצור עץ/ מסכות. בסיום נשוב למלוננו .

יום מס' 10   23.4 : חופים, השתזפות , בריכות המלון , שייט בנהר מאדו ואי הקינמון עם שקיעה

את שלושת רבעי היום נבלה על החוף הסרילנקי הזהוב על מנת לא להחמיץ את אחד התענוגות באי הזה- השתרעות בשמש באחד מחופי סרילנקה הזהובים ששמם יצא לפניהם, נהנה מהתרחצות חופשית בים ומבריכות המלון  בטבילה בים והנאות קלות. אחר הצהריים נשלים את היום הנפלא בחוויה מרתקת לקראת שעות אחר הצהריים נצא לשייט בנהר מאדו , שייט ביער גשם בו נוכל ליהנות ממראות קופים על העצים, דייגים הדגים דגים בשיטות מקומיות, נעצור באי הקינמון ונתרשם מתהליך הכנת הקינמון הנפוץ בסרילנקה והידוע באיכותו הגבוה הטעם את מיץ הטאמילי. לקראת ערב נשוב למלון- לינה  בחוף המערבי.

יום מספר 11-12 : 24.4     האנדרטה לזכר הצונאמי, קולומבו -  טיסה לתל אביב

בדרכנו לעבר קולומבו, נעצור על יד האנדרטה לזכר הצונאמי, נמשיך לעבר קולומבו, בהגיענו לעיר הבירה נערוך סיור פנורמי בקולומבו, נראה את אזור "קולומבו סבן", אזור היוקרה של קולומבו, בו נוכל לראות את הווילות של עשירי קולומבו, סינמון גארדן,  בית הפרלמנט הישן , אזור הנמל הגדול של קולומבו, מרכז הסחר על שני בנייניו התאומים,  בתי המלון היוקרתיים 5 כוכבים המפורסמים על הטיילת הירוקה של קולומבו שחלקם עוד מתקופת ציילון הבריטית, המקדש הכחול ואגם גלביהרה, מבנה הלוטוס לזכר בנדארנייקה הבית הלבן וגני ויקטוריה , נעצור במול של קולומבו שם נוכל להשלים קניות בקניון הגדול של קולומבו ארוחת ערב ולינה קולומבו .

יום מס' 13 : 25.4 טיסה קולומבו – תל אביב

נצא לעבר נמל התעופה ונטוס חזרה לארץ דרך יעד ביניים ונמשיך בטיסה לארץ . 

הערות:

 • התוכנית תתבצע במלואה אך לאו דווקא על פי סדר הימים כפי שמופיע כאן.

 • תתכן תזוזה של יום קדימה במועד היציאה.

 • ניתן לשלם: בהעברה שקלית / בהעברה במטבע דולר או בכרטיס אשראי .

 • שער הדולר הינו על פי שער נוסעים גבוה .

 • דמי ביטול – על טיול זה יהיו מחייבים על פי התנאים המופיעים בטופס ההרשמה לטיול.

לפרטים והרשמה – מייל : רגב טורס : bat@regev-tours.co.ilטלפון : 0508862671, 039515051

מלונות:

רשימת מלונות לדוגמא /או דומים להם ברמתם:

Jetwing Sea or similar negombo. (ארבעה כוכבים)

Aliya resort, Habarana or similar.(ארבעה כוכבים) מלון מעולה, מתחם בריכה , מיקום מעולה צופה על סלע סיגריה המרשים . 
Earls Regency,Kandy or similar .(חמישה כוכבים)
Green Araliya ,Nuwara Eliyaor similar .(ארבעה כוכבים) מלון באזור ירוק ונפלא של נווארה איליה
RIU Hotel,Ahungalla,Bentota or similar.(ארבעה כוכבים)

 •  

להזמנות

03-9515051

אימייל

hello@regevtours.co.il 

רגב טורס
טיולים ברמה אחרת
 • Grey Facebook Icon
 • Grey Instagram Icon
הצטרפו אלינו גם ברשתות החברתיות

© 2017 רגב טורס - טיולים מאורגנים לחו"ל - נסיעות השתלמות מקצועיות - דילים וחופשות בארץ ובעולם