top of page

פנמה וקוסטה ריקה

10 לילות 12 ימים

costarica1.jpg

קוסטה ריקה טבע – גן עדן עלה אדמות

עונות – מתי כדאי לבקר:

העונה היבשה: מתחילת נובמבר ועד סוף אפריל / אמצע מאי.

העונה היבשה מאופיינת בטמפ' נוחות ומזג אויר חם ואידיאלי לטיול.

אך אל תתבלבלו, גם בעונה היבשה אתם עלולים לתפוס שעה של גשם פעם בכמה ימים.

זו גם נחשבת לעונת התיירות בקוסטה ריקה, והמחירים במדינה (ובעיקר בבתי המלון) עולים בהתאם.

יום מספר 1, יום א' , 10.3 – תל אביב –  פנמה סיטי (ארוחת ערב)

המראה תל אביב לנמל התעופה טוקומאן בפנמה סיטי, קבלת פנים עם מדריך ונהג ומשם ניסע לעבר מלוננו בפנמה סיטי. לילה במלון ראדיסון דקאפוליס או דומה

יום מספר 2, יום ב', 11.3 – סיור בפנמה סיטי - מוסך "הונדה" ובתעלת פנמה (ארוחת בוקר וערב) 

ארוחת בוקר, לאחריה נתחיל את היום בביקור בנקודת התצפית של סכר המירפלורס לצפייה במחזה המדהים של האוניות החוצות את תעלת פנמה החשובה והמפורסמת, המאפשרת לאוניות ענק עמוסות בסחורה, לעבור בה מקצה אחד של כדור הארץ לקצהו השני ובחזרה. נצפה בתהליך המעבר המעניין בין מפלסי המים המשתנים.

בהמשך, נבקר במצודת אלברוק בבלבואה, בעיר הקולוניאלית העתיקה -  Casco Viejo ונלך לראות את הכנסייה עם מזבח הזהב, הFrench Plaza –  והקתדרלה.

אח"כ סיור מקצועי במוסך המורשה של "הונדה פנמה" בו נסייר ונפגש עם נציג מהמוסך.

בהמשך נצא אל ה Causeway - ארבעה איים קטנים המחוברים ביניהם ע"י סלעים שכינויים ”המעבר של שודדי הים". אלו הם 4 איים המשמשים כשוברי גלים המגנים על הכניסה הימית לעיר מצד האוקיינוס הפאסיפי. נבקר במרכז המסחרי ובאזור הבילוי החדש Bella Vista ובהמשך במרכז המסחרי אלברוק למשך שעתיים -שלוש לקניות ובילוי לאחריהן נחזור למלון לילה במלון ראדיסון דקאפוליס או דומה.

יום מספר 3, יום ג', 12.3שבט האמברה (ארוחות בוקר, צהריים, ערב)

מוקדם בבוקר נצא מזרחה מפנמה סיטי, למסע אל הפארק הלאומי צ'ארגס, ליום חוויתי אצל שבט אינדיאני - האמברה. עם ההגעה לנהר הצ'ארגס ימתינו  בני שבט האמברה החסונים שייקחו אותנו בסירות קאנו אל הכפר האינדיאני . לאורך  השייט תהנו מצפייה  בצמחייה בציפורים ובחיות השונות. לאחר קבלת הפנים של אנשי הכפר והסברים מפיהם על המקום, נצא לסיור אל המפל ובסיומו ארוחת צהרים מסורתית בכפר, אותה מכינות בנות השבט. לאחר ארוחת הצהריים חזרה  בשייט על הנהר. לילה במלון ראדיסון דקאפוליס או דומה.

יום מספר 4, יום ד', 13.3  I הגעה לקוסטה ריקה – סיור מקצועי פרזנטציית שמאים מקומיים - סיור בסאן חוזה (ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר יציאה לשדה"ת "טוקמאן" ומשם טיסה לקוסטה ריקה היעד השני בטיולנו, עם ההגעה לקוסטה ריקה נצא למפגש עם שמאים בסאן חוזה בנושאי רכב, חקלאות ונכסים, מהם נשמע את הדרך בם הם מבצעים הערכות בתחומים השונים בהתאם לחוקי המדינה. אח"כ נמשיך לסיור תרבותי והיסטורי בעיר סאן חוזה.

הסיור כולל את "אסיפת המחוקקים" (בית הנבחרים), הפארק הלאומי, מרכז התרבות הלאומיכיכר האומנים, השדרה המרכזית, כנסיית "לה מרסד", רובע אמון, שוק האמנים ועוד. ארוחת ערב במלון. לילה במלון אורולה הולידיי אין /דומה.

קוסטה 1.jpg
קוסטה 1.jpg

יום מספר 5, יום ה', 14/3 I סיור מקצועי במפעל הרכבת אוטובוסים של Daewoo  - ביקור באקספו Movil (ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבקר נצא לסיור במפעל ההרכבה של "דייהו" הממוקם בסנטה אנה , מפעל זה הוא יחיד מסוגו במרכז אמריקה, נערוך סיור במפעל וניפגש עם מנהל המפעל. אח"כ נמשיך לתערוכת המכוניות הגדולה ביותר בקוסטה ריקה בה מציגות חברות הענק , מיצובישי, הונדה, מרצדס, דודג' , וולפסקגן, אאודי ועוד. לילה במלון אורולה הולידיי אין/דומה.

יום מספר  6, יום ו', 15/3 I סיורים מקצועיים Legambres  - מטע קפה אספריטו סנטו – לנדס אין לאב (ארוחת בוקר וערב)

אחר ארוחת הבוקר נצא לסיור חקלאי בחוות Legambres. בחווה סוגי גידולים שונים כמו תירס, חסה ,עגבניות ועוד. נצפה בתהליכי הגידול בחווה ובשטחים הרחבים. לאחר מכן, ביקור בחוות קפה אספריטו סנטו, המציג את תהליך הכנת הקפה  הקוסטריקני המפורסם, קטיפתו, סיור במטע, לאחריו תוכלו לקנות קפה ומוצריו בחנות המזכרות. משם, נמשיך למלון לאנדס אין לאב הממוקם במרכז יער העננים. ארוחת ערב במלון. לילה במלון לנדס אין לאב – או דומה.  

יום מס' 7, יום שבת, 16/3 I קומבו קנופי+סופרמן – רכיבה על סוסים – סיור לילי – לנדס אין לאב  (ארוחת בוקר וערב)

ארוחת בוקר, לאחריה נצא לקומבו קנופי מעל צמרות העצים  לאורך 500 אקרים מהן נשקף נוף נפלא של היער. 8 כבלים, 11 פלטפורמות, 3 מסלולים , 2 גשרים תלויים וטרזן סווינג סה"כ -845 מ'. אחר כך-  כבלים אתגריים – 3 כבלים תאומים לחוויה זוגית . הכבל הארוך ביותר הוא 750מ' (ניתן גם לגלוש כ"סופרמן"), מגדלי  פלדה, גשרים תלויים, מהירות תנועה 80 קמ"ש, 150 מ' מעל לעמק הנסתר. בהמשך רכיבה על סוסים עד לנקודה הנמוכה ביותר בשמורה, המפל והנהר ומשם רכיבה לנקודה הגבוהה ביותר, לתצפית מרהיבה על העמק הנעלם והיערות מסביב לו. לקראת ערב,  סיור לילי בשבילי המלון, צפייה בחיות הלילה המגוונות. אלה שלא מעוניינים בפעילות אקסטרים ייסעו לראות תצוגת פרפרים ללימוד סוגי החיות הייחודיות לאזור הטרופי של קוסטה ריקה. יותר מ- 30 מיני פרפרים ביניהם מיוחדים במינם כדוגמת "המורפו" וה"מונארך"  לילה במלון לאנדס אין לאב – או דומה.

יום מספר 8 , יום א', 17/3 | סיור מקצועי ב"אלימנטוס דה קוסטה ריקה" - עץ האיגואנות – קניו נגרו – מעיינות חמים פאראדייז – ארנל (ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר ,יציאה לאזור ארנל הממוקם בחלקו הצפוני של מחוז אלחוואלה (Alajuela) קרוב לגבול עם ניקארגוואה. באזור מראות נוף מגוונים ומרהיבים.

הר הגעש ארנל הוא האתר התיירותי המרכזי. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים. בדרך, סיור בחוות חברת אלימנטוס דה קוסטה ריקה, חווה המייצרת מפלאטנו ומשורש היוקה, חטיפי אוכל פופולאריים בריאים ומזינים. בהמשך, עצירה בעץ האיגואנות באיזור "מואייה" ,לצפייה במגוון רחב של איגואנות הנמצאות על עץ זה. אח"כ נמשיך לכיוון לוס צ'ילס, עיירת גבול הנמצאת כ- 5 ק"מ מהגבול עם ניקארגוואה, ממנה שטים בספינה בנהר ריו פריו לשמורת קניו נגרו. השמורה מהווה מקלט למגוון רב של ציפורים וחיות שמצאו בה מקלט כגון קופים, לטאות תנינים, עטלפים זוחלים ועוד, השוכנים בין הצמחיה השופעת. סוף היום במעיינות חמים "פאראדייז" להנאה ורגיעה כולל ארוחת ערב. לילה במלון  ב- Fuego  (לילה אחד)

17854645897365215.jpg
costarica8.jpg

יום מס' 9 , יום ב' ,18/3– דון חואן – סיור שוקולד - מונטה וורדה - גשרים תלויים (ארוחת בוקר וערב)

בבוקר, ביקור בחוות Finca Burio, לחוויה מקומית אותנטית. החווה ממוקמת כחמש דקות מהעיר פורטונה, בבעלות דון חואן חקלאי קוסטה־ריקני העובד בשיטות מסורתיות. גידולים אורגניים, מטעי פירות וירקות אורגניים אקזוטים, מקצתם לא מוכרים, נלמד על שימושם בתעשייה המקומית ועל תכונותיהם המיוחדות. תוכלו לקטוף את הירקות והפירות שירכיבו את ארוחתכם בתום הסיור. החווה עצמה ממוקמת ביער ראשוני יפהפה, המושך באופן טבעי מינים רבים של בעלי כנף וחיות אחרות.

בהמשך הסיור תחזו בתהליך המרתק של הכנת ה"גוארו", משקה חריף המופק מקני סוכר, ובמו ידיכם תכינו ותטעמו את משקה הדולסה המקומי המופק גם הוא ממיצוי קני הסוכר. בהמשך, תיהנו מחווית יער הגשם המתוקה ביותר, עם הסודות העתיקים של ייצור השוקולד. תלמדו על התהליך החל מגילוי השוקולד באמריקה הטרופית ועד לעיבודו למוצר שאנו מכירים היום. עץ הקקאו נחשב לקדוש בתרבויות העתיקות וכ"מתנה מהאלים", השתמשו בו כמשקה בטקסים דתיים ובזרעיו כמטבע יקר ערך. בסיור בן השעתיים, תלמדו על כל תהליכי הייצור, מהקטיף, הייבוש והטחינה של הזרעים, על פיתוח המשקה הקדמוני וכמובן תיהנו משוקולד אורגני איכותי. סיור שכולו היסטוריה, תרבות, מסורת וטעם. נמשיך למונטה וורדה, משנת 1951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1400 מטר ששמרה על האזור בעזרת אירגונים פרטיים והפכה אותו לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגיות בהן המבקרים נפגשים עם בעלי החיים של סביבה מוגנת זו. עם ההגעה , נצא לסיור גשרים תלויים שתחילתו בהליכה בת 3 ק"מ ביער טרופי. במהלכה עוברים דרך 16 גשרים, שני מפלים ונקודות תצפית מיוחדות. 10 מתוכם הינם גשרים קבועים, שאורכם בין 8 ל-22 מטר, ו-6 הם גשרים תלויים, באורכים שבין 48 ל-98 מטר. נוף מרהיב של החי והצומח מגובה הצמרות – ציפורים, זוחלים, יונקים. לילה במלון אל אסטבלו או דומה.

יום מס' 10 , יום ג' 19/3 - סיור קרוקודילים – סיור בשמורת מנואל אנטוניו - מנואל אנטוניו (ארוחת בוקר וערב)

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לכיוון מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. בדרך, בטארקולס  (Tarcoles) סיור לצפייה בתנינים שבמהלכו תצפו בצמחייה עשירה ובבעלי חיים ותפגשו מקרוב תנינים מסוגים שונים, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים. בהגעה, סיור בפארק מנואל אנטוניו המפורסם ביותר בקוסטה ריקה הכולל: חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי וקתדרלת פונטה אובה בעלת המבנה הייחודי הסיור יכלול הסברים על מגוון רב של פרפרים, קופים, רקונים ושאר בעלי זנבות, נחשים, חיות מים, אורכידאות ועוד. ארוחת ערב במלון. לילה במלון

שאנה או דומה

יום מס' 11 – 12  20-21/3- מנואל אנטוניו – סאן חוזה שדה"ת (ארוחת בוקר וערב)

בבוקר, נהנה מחופי מנואל אנטוניו, אח"כ נסיעה לסאן חוזה לשדה"ת בהתאם למועד הטיסה, טיסה סאן חוזה קוסטה ריקה - תל אביב דרך יעד ביניים.

costarica7.jpg

טיולים מודרכים – מדריך מקומי צמוד בין הימים 1-12

 • תעלת פנמה

 • קאסקו ויאחו

 • ביקור במוסך "הונדה" http://www.hondapanama.com/es/autos

 • קוסאווי

 • שבט האמברה

 • מפגש עם שמאים מקומיים בסאן חוזה

 • סיור בעיר

 • ביקור במפעל הרכבה של אוטובוסים של חברת "דייהו"  http://www.daewoobuscr.com

 • תערוכת ה- Expo-Movil   https://www.facebook.com/expomovilcostarica

 • סיור בחוות לגומברס http://www.legumbresrym.com/procesos.html

 • מטע קפה אספריטו סנטו http://espiritusantocoffeetour.com

 • קומבו קנופי וסופרמן – לנדס אין לאב

 • רכיבה על סוסים – לנדס אין לאב

 • סיור לילי – לנדס אין לאב

 • סיור ביער העננים

 • סיור בחוות אלימנטוס דה קוסטה ריקה  http://www.alimentosdecostarica.com/productos.html

 • עץ האיגואנות

 • קניו נגרו

 • מעיינות חמים פאראדייז

 • סיור חקלאי בחוות דון חואן – ארנל

 • סיור שוקולד

 • גשרים תלויים

 • בריכת צפרדעים

 • ג'ונגל עטלפים

 • סיור קרוקודילים

 • שמורת מנואל אנטוניו

 • טיסות בינלאומיות

 • טיסה פנימית פנמה קוסטה ריקה

 • על בסיס חצי פנסיון בוקר וערב ועוד ארוחת צהריים אחת.

מלונות (או דומה להם):

 3 לילות ב- Radisson Decapolis , פנמה סיטי , חדר סטנדרט https://www.radisson.com/panama-city-hotel-pa-0833-0293/panpcit?facilitatorId=GOOGLEAMERICASLA

2 לילות ב- Aurola holiday Inn, סאן חוזה, http://www.aurolahotels.com

2 לילות ב- Lands in love  www.landsinlove.com

1 לילה ב- Fuego - https://www.montanadefuego.com

1 לילה  ב- El Establo, מונטה וורדה, http://www.elestablo.com

1 לילה ב- Shana מנואל אנטוניו, http://www.shanahotel.com/en

טיסות:

  1  KL 462 10MAR TLVAMS 0515 0920  10MAR 

  2  KL 757 10MAR AMSPTY 1125 1630  10MAR 

  3  AF 431 20MAR SJOCDG 2235 1610  21MAR 

  4  AF1120 21MAR 4*CDGTLV 1755 2325  21MAR 

------------------------------------------------------------------------------

מחיר הנסיעה ותנאי הרישום לנסיעת השתלמות זו -  הינם על פי התנאים המופיעים בטופס ההרשמה של רגב טורס . 

לקבלת פרטים וטופס הרשמה: HELLO@REGEVTOURS.CO.IL

בטלפון: 1-700-70734 / 03-9515051

bottom of page