איסלנד טבע אלוהי


איסלנד פנינת טבע אלוהית, זוהי מדינה גדולה מבחינה גיאוגרפית ששטחה עולה על 100אלף ק"מ רבוע אך אוכלוסיתה קטנה מאוד והיא מעט יותר מ300 אלף בלבד , היא יושבת בין קוי רוחב 60-66 , ולכן זהו אחד האזורים הגיאוגרפיים שבהם נוכל לראות את הזוהר הצפוני בשיאו בדרך כלל בצבעי ירוק או בצבעי אדום ,


היא גובלת בנורבגיה והים הנורבגי בחלקה המזרחי, מצפון מערבה יושבת גרינלנד והאוקינוס הצפון אטלנטי, בדרום מערבה שרשרת איי פארו . איסלנד היא למעשה חלק מהרכס המרכז אטלנטי השקוע במעמקי האוקינוס והוא עדות לתזוזת היבשות,.


זוהי מדינה יפיפיה שעוצבה בעיצוב אלוהי על ידי כוחות טבע עצומים במהלך מליוני שנים , איסלנד עתירת הרי געש פעילים , היושבים על לוחות טקטונים, הם שתרמו לה תצורות טבע נפלאות בדמות טרולים השקועים בים, או בדמות טירות דימבורגר בהן נוכל לראות דמויות כמו פני איש בוהה, אצבע מושטת, ועוד, ושיצרו חלק מן הסאגות האיסלנדיות הנהדרות כדוגמת בני יול,.


הקרחונים העצומים שבשטחה הם שחרצו לה אין ספור פיורדים מדהימים שמביאים את התייר לחוות חווית פיורדים יוצאת מן הכלל היא עתירת מפלים שיופים מעניק להם הוד והדר אלוהי .


מבנה גיאוגרפי כשהתהווה במשך מליוני שנים הביא גם להתפתחות פלורה ופאונה מיוחדת ועשירה: הפלורה עשירה במיוחד בעצי הליבנה השיחים, כמו גם בעושר אדיר של סוגי אצות המספקות מזון לעולם החי במיים. מימיה של איסלנד עשירים בדג הבקלה אחד ממקורות הכנסה החשובה שלה, עליו היא יצאה למלחמה עם בריטניה מגוון הציפורים , פינגווינים, לוויתנים כבשים מקומיים , והסוסים האיריים הם חלק מבעלי המיוחדים לה ומעשירים את נופה שהמטייל יוכל לחזות בהם לאורך כלל חופיה.

להלן נציד בפניכם חלק מאותה פאונה עשירה שאיסלנד מתברכת בה:


תוכי ים תוכי הים הם סמל של איי ווסטמןוהחיה הכי מזוהה עימם. תוכיי הים חיים על מצוקי סלעים

אדירים בחופי איסלנד ובלב הפיורדים המדהימים, באיי ווסטמן מקננות המושבות הגדולות ביותר באיסלנד של תוכי ים , או בשמם הנוסף הפאפנים . הפאפינים מגיעים בתחילת הקיץ ונשארים עד סוף אוגוסט כאשר עונת הנדידה שלהם מתחילה. תוכי ים חיי מקיים קשרי זוגיות לכל החיים עם בת זוג אחת , הוא נאמן מאוד,